Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Bursları Hakkında

PİRHA- Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Veliyettin Hürrem Ulusoy, başarılı ancak maddi imkanı kısıtlı öğrencilere verecekleri burs konusunda bir fon hesabı oluşturduklarını duyurdu.  

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Veliyettin Hürrem Ulusoy, başarılı ve maddi imkanı kısıtlı öğrencilere burs vereceklerini bildirdi.

Yazılı açıklama yapan Ulusoy, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında da, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans olmak üzere başarılı ve maddi imkanı kısıtlı öğrencilere burs desteği sağlanacağını kaydetti.

Ulusoy, Hünkâr Hacı Bektaş Veli Vakfı olarak, amaçlarının başta ocaklar ve Alevi Bektaşi örgütlülüğü/STK’ları ile el ele verip, Alevi Bektaşi toplumunun problemlerinin çözümünde bir olmak, beraber olmak ve Yolu asli esaslarına göre sürdürmek olduğunu belirtti.

Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin ışığına yakışır nitelikte tarihi görevlerini yüklenecek biçimde bir dergâh binası yapmak istediklerini ifade eden Ulusoy,”Doğa ve çevre sorunlarına karşı duyarlılığı artırmak ve sorunların çözümü için katkı sunmak, Hakk’a Yürüme Erkânı öncelikli olmak üzere, diğer tüm erkânlarımızı Yolumuz’un temel ilke ve esaslarına uygun halde yürütülmesine çalışmaktır” dedi.

BURS FONU HESABI OLUŞTURULDU

Ulusoy, devam etmekte olan bu çalışmaların yanı sıra maddi imkanları kısıtlı öğrencilere verecekleri burs konusunda bir fon hesabı oluşturduklarını belirterek şu bilgileri verdi:

“Hünkâr Hacı Bektaş Veli Vakfı olarak; üniversitelerde ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere burs desteği sağlamak için bir fon hesabı oluşturduk. Oluşturulan bu fondan;
-2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans olmak üzere toplam 24 öğrenciye,
-2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans olmak üzere toplam 56 öğrenciye,
-2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans olmak üzere toplam 77 öğrenciye,
destek sağlanmıştır.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans olmak üzere toplam 100 öğrenciyedestek sağlanmıştır.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında da, burslarımızın devamı sistematik bir şekilde tarafımızca sağlanacaktır.

YOLA GÖNÜL VERMİŞ CANLARIN MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİ ÖNEMLİ

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Veliyettin Hürrem Ulusoy, Alevi Yolu’na gönül vermiş canların maddi ve manevi desteğiyle bu hizmetleri yapacağına inancı olduğunu vurgulayarak, “Bu kapsamda yapmış olduğunuz/olacağınız bağış ve katkılarınız ve duyarlılığınız için çok teşekkür eder; sağlık, mutluluk ve çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

PİRHA/İSTANBUL

BURS HESABI
Hesap No : 63270889-5031
IBAN : TR06 0001 0002 8963 2708 8950 31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir